Tacikistan
 
 


 ADDRESS by the President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon to Majlisi Oli  Ayrıntılar.......

 

The annual message of the President of the Republic of Tajikistan H.E. Mr. Emomali Rahmon to the Majlisi Oli of the Republic of Tajikistan

 

            Tüm Kitaplar

 
İstatistik
Ziyaretçi Sayısı
Bugün :4
Dün :33
Toplam :35.264
 


DUŞANBE
GISMETEO: ?????? ?? ?.???????

 

The High Level International Conference on the implementation of the International Decade for Action “Water for Life”, 2005-2015


waterforlifeconf2015.org

 

 

İletişim Formu

       
Cumhurbaşkanlığı Haber Kategorisi
 
  Tacikistan ve Kırgızistan İlişkilerde Yeni Bir Sayfa Açtı

 Tacikistan ile Kırgızistan, ikili ilişkilerde yeni bir sayfa açıyor. Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman, uzun aradan sonra Kırgızistan'ı ziyaret etti. Rahman ikili temaslarda bulunmak ve Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Bişkek'i ziyaret etti. Kırgız Devlet Başkanı Almazbek Atambayev, Tacik mevkidaşı Rahman'ı resmi törenle karşıladı.

Rahman ile baş başa görüşme gerçekleştiren Atambayev, bu ziyarete büyük değer verdiklerini ve iki ülke ilişkilerinde yeni bir sayfa açmak istediklerini söyledi. Atambayev, iki ülke diplomatik ilişkilerinin kuruluşunun 20. yıldönümü dolayısıyla yapılan ziyaretin, 6 yıldan sonra ikili ilişkilerin tekrar aktif bir döneme girmesine katkı sağlayacağına inandığını belirtti. Liderler, iki ülke ilişkilerini ve bölgesel meseleleri değerlendirdi. Taraflar özellikle ulaşım ve enerji alanındaki işbirliği konularında görüş alışverişinde bulundu.

İki lider toplantı kapsamında ayrıca ortak bildiri yayınladı. Kırgızistan ile Tacikistan arasındaki devlet sınırının belirlenmesi, Rusya-Kazakistan-Kırgızistan-Tacikistan demiryolu hattının inşaatı, gümrük, spor ve ulaşım sektöründe işbirliği anlaşmalarına imza atıldı. Tacikistan Devlet Başkanı Rahman, en son Kırgızistan'ı 2007 yılında ziyaret etmişti.

 

www.haberler.com    


Geri Dön
 
  Bu yazıdan çıktı ver Sayfanın başına git