Tacikistan
 
 


 ADDRESS by the President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon to Majlisi Oli  Ayrıntılar.......

 

The annual message of the President of the Republic of Tajikistan H.E. Mr. Emomali Rahmon to the Majlisi Oli of the Republic of Tajikistan

 

            Tüm Kitaplar

 
İstatistik
Ziyaretçi Sayısı
Bugün :4
Dün :33
Toplam :35.264
 


DUŞANBE
GISMETEO: ?????? ?? ?.???????

 

The High Level International Conference on the implementation of the International Decade for Action “Water for Life”, 2005-2015


waterforlifeconf2015.org

 

 

İletişim Formu

       
Diğer Haberler Haber Kategorisi
 
  KGAÖ Zirvesi Kırgızistan'da

 Rus NATO'su olarak bilinen Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) Devlet Başkanları Zirvesi, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te yapılacak. Zirve kapsamında,Rusya Devlet Başkanı Vladimir PutinKırgızistan Devlet Başkanı Almazbek Atambayev ile Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman üçlü zirve çerçevesinde bir araya gelecek. Tacik basınında yer alan habere göre, KGAÖ gayri resmi liderler zirvesinin en önemli gündem maddesini, NATO güçlerinin Afganistan'dan çekilmesi ve 2014 yılından sonraki güvenlik konuları oluşturacak.

Zirveye katılacak liderler, bugün Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'e gidecek. Rus lider Putin'in de katılacağı toplantıda, kolektif güvenlik sistematik olarak güçlendirilmesi, örgütün ortak operasyonlara hazır bulunması gibi konuların değerlendirilmesi bekleniyor. Liderler, Tacikistan ile Afganistan sınırının güçlendirilmesi, Afgan uyuşturucusuna karşı mücadele, yasadışı göç ve diğer olabilecek tehditlere karşı alınacak önlemleri masaya yatıracak.

ZİRVE ÖNCESİNDE SAVUNMA BAKANLARI BİR ARAYA GELDİ

KGAÖ liderler zirvesi öncesinde örgüte üye ülke savunma bakanları toplantısı yapıldı. Kırgızistan Savunma Bakanı Talaybek Omuraliyev'in ev sahipliğinde yapılan toplantı sonrasında örgüte üye ülkelerde istikrar ve güvenliğin sağlanmasına yönelik mutabakat imzalandı.

KGAÖ Genel Sekreteri Nikolay Bordyuja'nın da katıldığı toplantıya, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Kırgızistan Savunma Bakanı Adilbek Caksıbekov, Tacikistan Savunma Bakanı Şerali Hayrullayev, Belarus Savunma Bakanı Yuri Jabodin ve Ermenistan Savunma Bakanı Seyran Oganyan katıldı.

 

www.haberler.com


Geri Dön
 
  Bu yazıdan çıktı ver Sayfanın başına git