Tacikistan
 
 


 ADDRESS by the President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon to Majlisi Oli  Ayrıntılar.......

 

The annual message of the President of the Republic of Tajikistan H.E. Mr. Emomali Rahmon to the Majlisi Oli of the Republic of Tajikistan

 

            Tüm Kitaplar

 
İstatistik
Ziyaretçi Sayısı
Bugün :4
Dün :33
Toplam :35.264
 


DUŞANBE
GISMETEO: ?????? ?? ?.???????

 

The High Level International Conference on the implementation of the International Decade for Action “Water for Life”, 2005-2015


waterforlifeconf2015.org

 

 

İletişim Formu

       
Cumhurbaşkanlığı Haber Kategorisi
 
  Kırgız-Tacik İşbirliğinin Güncel Konularını Ele Alındı

 

Abdıldaev ve Zarifi, Kırgız-Tacik İşbirliğinin Güncel Konularını Ele Aldı

Bişkek, 27 Mayıs. Kırgızistan Dışişleri Bakanı Erlan Abdıldayev, Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü Dışişleri Bakanları Konseyi’nin sıradaki oturumuna katılmak üzere Bişkek’e gelen Tacikistan Dışişleri Bakanı Hamrohon Zarifi ile görüştü.

Görüşmede Kırgız-Tacik işbirliğinin güncel konuları geniş bir yelpazede ele alındı. İki ülkenin su ve enerji kaynakları, ulaştırma, hem de sınır işbirliği alanlarında etkileşimi geliştirmeye özel bir önem verildi.

İki taraf, 27-28 Mayıs’a planlanan Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamalı Rahman’ın Kırgızistan’a resmi bir ziyaretinin, Kırgızistan ve Tacikistan Devletlerarası Koordinasyon Konseyi’inin ilk oturumunun önemini vurguladı.

İki ülkenin Dışişleri Bakanları, önümüzdeki Cumhurbaşkanları düzeyindeki faaliyetler sırasında elde edilen anlaşmaların Kırgızistan ve Tacikistan arasında karşılıklı yararlı işbirliği geliştirmeye önemli bir itki vereceğine güvenlerini dile getirdiler. 
 

 

www.kabar.kg    


Geri Dön
 
  Bu yazıdan çıktı ver Sayfanın başına git