Tacikistan
 
 


 ADDRESS by the President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon to Majlisi Oli  Ayrıntılar.......

 

The annual message of the President of the Republic of Tajikistan H.E. Mr. Emomali Rahmon to the Majlisi Oli of the Republic of Tajikistan

 

            Tüm Kitaplar

 
İstatistik
Ziyaretçi Sayısı
Bugün :4
Dün :33
Toplam :35.264
 


DUŞANBE
GISMETEO: ?????? ?? ?.???????

 

The High Level International Conference on the implementation of the International Decade for Action “Water for Life”, 2005-2015


waterforlifeconf2015.org

 

 

İletişim Formu

       
Büyükelçilik Haber Kategorisi
 
  Tacikistan Ankara Büyükelçisi Farruh Homidinoviç Şaripov YTB’yi Ziyaret Etti

Tacikistan Ankara Büyükelçisi Farruh Homidinoviç Şaripov YTB’yi Ziyaret Etti

Tacikistan’ın Ankara Büyükelçisi Farruh Homidinoviç Şaripov YTB Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül’ü makamında ziyaret etti.

            “Zengin tecrübelerinize ihtiyacımız var”

            Türkiye ile ilişkilerinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Büyükelçi Şaripov “Türkiye Cumhuriyeti bizim için kardeş ve tecrübeli bir ülke. Tacikistan ise genç bir ülkedir. Bizim ülkemizin hem uzman alanında hem öğrenci alanında sizin zengin tecrübenize ihtiyacı var.” dedi.

            Görüşmede YTB Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül Büyükelçi Şaripov’a YTB’nin yurtdışı faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve Tacikistan ile sosyal ve kültürel ilişkileri geliştirmek için birlikte çalışılabileceğini belirtti. Kendilerinden bir proje geldiği takdirde de YTB’nin bunu değerlendirebileceğini ifade etti.

            Büyükelçi Şaripov Tacikistan’da bir Türk üniversitesi kurulmasını istedi.

            Büyükelçi Şaripov eğitim alanında da Türkiye ile ortak işbirliği yapmak istediklerini söyledi. Türkiye’de okuyan Tacikistanlı öğrenciler hakkında bilgi alan ve üniversiteler arasında iş birliği yapmak istediklerini ifade eden Şaripov, bir Türk üniversitesinin Tacikistan’da faaliyet göstermesini istediklerini belirtti.

            Türk vatandaşlarının kendileri için kardeş olduğunu söyleyen ve Türk Hükümeti’nin her zaman yanında bulunduklarını, her zaman destekleyeceklerini ifade eden Büyükelçi Şaripov, iki ülke arasında iş birliğine açık olduklarını belirtti.

            Görüşmede Türk ve Tacik Diasporalarının deneyimlerinin paylaşılması ve birlikte hareket edebilmeleri konusu üzerinde de duruldu.  

http://www.ytb.gov.tr 

 

 


Geri Dön
 
  Bu yazıdan çıktı ver Sayfanın başına git