Tacikistan
 
 


 ADDRESS by the President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon to Majlisi Oli  Ayrıntılar.......

 

The annual message of the President of the Republic of Tajikistan H.E. Mr. Emomali Rahmon to the Majlisi Oli of the Republic of Tajikistan

 

            Tüm Kitaplar

 
İstatistik
Ziyaretçi Sayısı
Bugün :4
Dün :33
Toplam :35.264
 


DUŞANBE
GISMETEO: ?????? ?? ?.???????

 

The High Level International Conference on the implementation of the International Decade for Action “Water for Life”, 2005-2015


waterforlifeconf2015.org

 

 

İletişim Formu

       
Büyükelçilik Haber Kategorisi
 
  Tacikistan’ın Türkiye Büyükelçisi Farruh Homiddinoviç ŞARIPOV ve beraberindeki heyet Emniyet Genel Müdürü Sayın M. Celalettin

Emniyet Genel Müdürü Sayın M. Celalettin LEKESİZ, 08 Ekim 2015 günü saat 14.00' de Tacikistan’ın Türkiye Büyükelçisi Farruh Homiddinoviç ŞARIPOV ve beraberindeki heyet ile makamında görüştü. 
Görüşmede, Tacikistan Büyükelçisi ŞARIPOV Emniyet Genel Müdürü Sayın M. Celalettin LEKESİZ’in kendilerini kabullerinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek Türkiye’de bulunan Tacikistan vatandaşlarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Konuşmasının devamında konuk Büyükelçi ŞARIPOV, bu yıl sonuna kadar iki ülke arasındaki güvenlik konularındaki iletişimin daha da kuvvetlenmesini teminen İçişleri Bakanlığı nezdinde bir temsilci görevlendirmeyi planladıklarını, Türkiye Cumhuriyeti ile Tacikistan Cumhuriyeti arasında imzalanan güvenlik ve ikili işbirliği anlaşmasının aktifleştirilmesini beklediklerini dile getirdi.
Emniyet Genel Müdürü LEKESİZ ise öncelikle konuk Büyükelçi ŞARIPOV’un ziyareti sebebiyle duyduğu memnuniyeti belirterek, küresel olarak tehlike arz eden suç örgütleriyle mücadelede ülkelerin işbirliği olmadan sonuç alınamayacağını, bu anlamda ülkemiz tarafından 114 ülke ile 930 hukuki metin imzalandığını, Teşkilatımızın 170 yıllık tecrübesini paylaşmaya hazır olduğunun göstergesi olarak, ülkemizde son 10 yılda 840’ın üzerinde yabancı polis teşkilatı personeline lisans ve yüksek lisans eğitimi, 25 binin üzerinde yabancı polis teşkilatı personeline ise kısa süreli eğitim verildiğini, 2007 yılından günümüze kadar 214 Tacikistanlı meslektaşımıza değişik alanlarda uzmanlarımızca eğitim verildiğini sözlerine ekledi.
Emniyet Genel Müdürü LEKESİZ görev, yetki ve sorumluluk alanlarıyla ilgili her türlü işbirliğine ve diyaloğa açık olunduğunu ve Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenen irtibat noktalarıyla doğrudan temasa geçilebileceğini söyleyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti bir kez daha ifade etti.
Görüşme karşılıklı işbirliğinin arttırılması yönündeki iyi niyetli beyanlarla sona erdi.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
http://www.egm.gov.tr/Haberler/Sayfalar/tacikistan-in-Turkiye-Buyukelcisinden-Emniyet-Genel-Mudurumuze-Ziyaret.aspx


Geri Dön
 
  Bu yazıdan çıktı ver Sayfanın başına git